content_copy

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ

Tüm insanlar hayatlarının belli dönemlerinde saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalırlar. Bayanlarda saç dökülmesi baylara nazaran daha az gözlemlenir. Genelde saç dökülmesi ergenlik döneminden hemen sonra başlar. Dökülen ve seyrelen saç ilk olarak alın bölgesinde gözlemlenir daha sonra başın üst kısmında oval bir şekilde açılma baş gösterir.

Saç dökülmesi ve saç incelmesi saç dökülmesinin ilk habercisidir.  Aslında genetik ve doğal olan saç dökülmesi kimileri için çok büyük problem teşkil eder. Saç dökülmesinin ana sebebi genetik olmakla beraber buna çevresel faktörler ve çeşitli tıbbi rahatsızlıklarda neden olabilmektedir.

Normal koşullarda sağlıklı bir ortamda ortalama yüz bin adet saç bulunur. Günde ortalama 90 ila 120 adet saç dökülmesi mevsimsel olarak normal kabul edilir. Her yıl 2 veya 3 defa saç kendini yeniler ve bu süre ortalama iki ay sürer. Bu zaman zarfında belirttiğimiz gibi günde ortalama 100 adet saç dökülmesi normaldir, fakat bu süre uzarsa saç sayısında azalma gözlenir ki bu durum saç dökülmesine neden olur.

Sağlıklı saçlar üç evre geçirirler bu evreler sırayla büyüme, dinlenme ve dökülme evreleridir. Saçlarımız genelde büyüme evresindedir,  bu evrede saçlar ayda ortalama 1,5 cm uzar. Büyüme evresini tamamlayan saçlar dinlenme evresine girer ve uzaması yavaşlar. Dökülme evresinde saçlar dökülür ve yerine yenisi gelir. Dermaderm, elose ve Okiro ürünleri saçları sürekli büyüme evresinde tutar. Sürekli büyüme evresinde olan saçlar canlanır hızlı uzar ve kalınlaşır.  Biotin, saç proteini keratin ve mineraller içeren Dermaderm ürünleri saçları besler ve dökülmesini engeller. Yapılan klinik çalışmalar göstermiştir ki büyüme evresinde daha uzun süre kalan saçlar daha sağlıklı ve dirençli olur.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI EN İYİ ŞAMPUAN

Kozmetik ve ilaç firmaları yıllardır Saç Dökülmesini önlemek ve dökülen saçları yeniden çıkarmak için çalışmalar yapmaktadır.  Dermaderm firması 40 yılı aşkın tecrübesi ve uzun süren laboratuvar çalışmaları sayesinde Saç dökülmesine karşı çok başarılı bitkisel şampuan ve losyonlar geliştirmiştir, bunların başında saç dökülmesini önleyen ve yeni saç oluşumunu destekleyen Dermaderm HD77 şampuan ve losyon gelmektedir.  Saç derisinde oluşan egzama, kepek ve aşırı yağlanma saç dökülmesine neden olur.  Kepek problemi ve saç derisinde oluşan egzama zamanla saç köklerinin zayıflamasına neden olur, kepek problemi giderilmez ise saç dökülmesine neden olur. Saç derisinde oluşan kepek yumuşak ve saç köklerine zarar vermeyen şampuanlar ile giderilmelidir.

SAÇ DÖKÜLMESİNE NE İYİ GELİR

Saç kökleri kanımızda bulunan vitamin ve mineraller ile beslenirler. Genetik nedenler ile beslenemeyen saç zaman ile incelir, zayıflar ve dökülür. Saç dökülmesine karşı bitkisel formül ile üretilmiş Dermaderm şampuan ve losyon saçları besler ve canlandırır. Saçların sağlıklı ve daha güçlü olması için vitamin ve mineral takviyesi yapar. Laboratuvar çalışmalarında Sarımsak şampuanının saç çıkarıcı etkileri gözlemlenmiştir. Saç kölerine vitamin ve mineral içeren losyon ve serum ile masaj yapıldığı taktirde saçlar sağlıklı ve canlı uzar. Saç dökülmesi önemli ölçüde azalır.

Sağlıklı saçlar umuduyla..  

 

Bir Yorum Bırakın